Print Friendly, PDF & Email
W środę 29 września odbyło się pierwsze spotkanie Klubu Lubuskich Mazur.
Chcieliśmy podziękować Katarzynie i Mariuszowi Wołoszyn właścicielom Folwarku Długie, za udostępnienie sali. Jest to miejsce niezwykłe, z dużym potencjałem na recitale, spotkania muzyczne, czy teatr wakacyjny. Chcielibyśmy tutaj także promować młodych artystów wartych uwagi. Obecnie odbywają się w Folwarku Długie wesela, ale już wkrótce będziemy mogli uczestniczyć w spotkaniach kulturalnych.
Zaproszeni byli na spotkanie przedstawiciele agroturystyk, pensjonatów, hoteli, pól namiotowych, wytwórców lokalnych oraz firm z dziedziny atrakcji takich jak: sprzęt wodny, nurkowanie, kolonie i obozy, żeglowanie, itp., czyli osoby mające wkład w rozwój naszej turystyki.
Na spotkaniu były też obecne osoby, które wspierają nasze działania, między innymi v-ce prezes Kupca Gorzowskiego Janusz Maksymowicz, który zadeklarował nam udostępnienie terenu Kupca Gorzowskiego do promowania serwisu LubuskieMazury.pl. Zorganizujemy tam imprezę promocyjną z prezentacją bazy noclegowej, atrakcji, czy wytwórców lokalnych. Kupiec Gorzowski obecnie udostępnia nam miejsce na reklamę, gdzie wisi duży baner Lubuskich Mazur.
Planujemy z Tomaszem Przeździeckim z Firmy DroneDay.pl wystawę zdjęć Lubuskich Mazur z ziemi, z drona i podwodne w Nova Parku oraz w Kupcu Gorzowskim. Będzie można też zobaczyć obrazy Pana Mariusza Mączki oraz porozmawiać przy naszym stoisku, poznając nasze punkty noclegowe, atrakcje, ciekawe miejsca i zaplanować sobie najbliższe wakacje.
Gościliśmy też osoby ze Stowarzyszenia „Długie i Okolica”, którego prezesem jest Tomasz Sobierajczyk. Są to osoby zakochane w naszej okolicy i mają dużo pomysłów odnośnie rozwoju turystycznego naszego regionu, gdyż stowarzyszenie skupia także projektantów, właścicieli firm związanych z turystyką, a te osoby mają duże doświadczenie w tym temacie i odpowiednie spojrzenie.
W przerwach można było poznać się z innymi osobami, wymienić się doświadczeniem, a także nawiązać współpracę.
W naszym rejonie mamy dużo ciekawych wytwórców lokalnych, których chcemy promować, gdyż zasługują na ukazanie lokalnym mieszkańcom oraz turystom, którzy chcieliby kupić coś regionalnego na pamiątkę. Planujemy latem organizować jarmarki prezentując cały przegląd możliwości regionu.
Hurtownia PIK z Gorzowa Wlkp. zaprezentowała także tekstylia hotelowe. Zaproszeni goście mogli zapoznać się z wysokiej klasy pościelą, poduszkami, kołdrami czy innymi produktami, które mogą podwyższyć standard punktów noclegowych.
Widzimy profesjonalizm naszych wytwórców lokalnych, co jest widoczne w ładnych i oryginalnych opakowaniach.
Coraz więcej Agroturystyk serwuje swoje warzywa i owoce, przetwory, sery, czy wędliny lub zaopatruje się u okolicznych gospodarzy. Produkty te, nie są skażone opryskami, co wpływa na jakość i smak przyrządzanych potraw.
Obecnie więcej turystów szuka takich miejsc, w których można smacznie i zdrowo zjeść, przypomnieć sobie smak babcinych papierówek, czy pomidorów, posmakować pachnącego i ciepłego jeszcze chleba.
Serwis LubuskieMazury.pl może już polecić takie miejsca i mamy nadzieję, że będzie ich coraz więcej.
Dodaj na Facebooku
Pin It