Print Friendly, PDF & Email

W niedzielę 15 sierpnia w Parku Kultur Świata w Drezdenku odbyło się powitanie dwukrotnej medalistki Igrzysk Olimpijskich w Tokio Natalii Kaczmarek. Drezdenko to rodzinne strony Natalii - tutaj się wychowywała i chodziła do szkoły oraz zdobywała swoje pierwsze lekkoatletyczne szlify. Chociaż Natalia Kaczmarek trenuje obecnie w klubie AZS AWF Wrocław, to władze Drezdenka postanowiły przywitać z wielką pompą olimpijkę, przypominając że tutaj wciąż ma swój dom.

Natalia Kaczmarek to 23-letnia lekkoatletka, która specjalizuje się w biegu na 400 metrów. Podczas zakończonych już Igrzysk Olimpijskich w Tokio zdobyła aż dwa medale - została mistrzynią olimpijską w sztafecie mieszanej 4 × 400 metrów oraz wicemistrzynią olimpijską w sztafecie 4 × 400 metrów.

23-letnia Natalia pochodzi z małej wsi Górzyska w gminie Drezdenko. To właśnie w Drezdenku urodziła się, a następnie chodziła do szkoły i zdobywała swoje lekkoatletyczne szlify. Zresztą cała rodzina Kaczmarków to sportowcy. Jej starsza siostra Marta kiedyś też biegała, a młodsza siostra Alicja jest równie dobrze zapowiadającym się sportowcem. W swojej sportowej karierze Natalia Kaczmarek reprezentowała klub ALKS AJP Gorzów, a obecnie jest zawodniczą AZS AWF Wrocław.

Władze Drezdenka postanowiły docenić pochodzącą stąd zawodniczkę i przygotowały specjalne powitanie dwukrotnej medalistki Igrzysk Olimpijskich.  W niedzielę 15 sierpnia w Parku Kultur Świata w Drezdenku odbyła się impreza z wielką pompą. Nie zabrakło podziękowań, kwiatów, wspólnego oglądania dwóch biegów finałowych z udziałem Natalii czy zdradzania szczegółów na temat życia sportowca. 

- Jesteśmy dumni z naszej Natalii. To dziewczyna stąd. Tutaj się wychowywała i chodziła do szkoły. Wszyscy cały czas o niej pamiętamy i cieszymy się, że nie zapomina o nas. Przez całe Igrzyska Olimpijskie trzymaliśmy za nią kciuki. Musieliśmy ją w godny sposób powitać i podziękować za zdobyte medale – mówi Karolina Piotrowska, burmistrz Drezdenka.

Na zakończenie nie zabrakło również autografów od dwukrotnej medalistki olimpijskiej. Aby zdobyć podpis Natalii, trzeba było poczekać w długiej kolejce. - Dziękuję wszystkim za tak piękne powitanie, ponieważ się tego nie spodziewałam. Jestem dumna z tego, że mogłam reprezentować Drezdenko na Igrzyskach Olimpijskich i mam nadzieję, że mieszkańcy są ze mnie dumni. Zdobycie dwóch medali to spełnienie marzeń. Każdy sportowiec marzy o tym, aby pojechać na igrzyska, a przywieźć z nich medal to już w ogóle. Jest to niesamowite uczucie. Emocje po igrzyskach jeszcze nie opadły, ponieważ cały czas o tym myślę. Jest to bardzo miłe, że mieszkańcy przyszli mnie tutaj powitać i są z tego dumni – opowiada Natalia Kaczmarek, lekkoatletka, dwukrotna medalistka Igrzysk Olimpijskich.

 

źródło lubuskie24.pl

Dodaj na Facebooku
Pin It