Print Friendly, PDF & Email

Lubuskie Mazury - Mariny szlak wodny ku Bałtykowi

Lubuskie Mazury, to drugi w Polsce największy obszar pod względem ilości jezior po Mazurach. Większość tych jezior pochodzi z województwa lubuskiego, a pozostałe z pogranicza województwa zachodniopomorskiego i wielkopolskiego. Jest ich łącznie poniżej 1000-ca. 

Lubuskie Mazury, to także drugi w Polsce po Mazurach szlak żeglugowy na długości ponad 70 km. Zaczyna się w miejscowości Długie na jeziorze Lipie, dalej kanałem do jeziora Słowa, potem kanałem do Jeziora Łabęty i kanałem do Jeziora Osiek - zobacz więcej

Wykorzystując w ten sposób system kanałów i przesmyków, możliwe będzie dotarcie do rzeki Mierzęckiej Strugi i potem do rzeki Drawy, następnie Noteci i Warty z miejscowością Gorzów Wlkp., dalej Odrą do Morza Bałtyckiego co łącznie daje ok. 350 km. lub kanałami Hawella dopłyniemy do Berlina.

Szlak wodny „Lubuskie Mazury”, w 2008 roku został zaliczony do produktów markowych województwa lubuskiego.

1. "Panta Rhei" Harcerski Klub Żeglarski - baza nad jeziorem Osiek
Osiek, 66-520 Dobiegniew tel. 957206113

2. Jacht Klub Dobiegniew, Jezioro Osiek
tel. 502 609 434

3. Trzecia marina w budowie
Dalsze mariny na rzece Noteci i Warty
Projekt szlaku obejmuje budowę infrastruktury sieci odcinka Międzynarodowej Drogi Wodnej E70, w Gorzowie Wlkp. oraz brzegu rzeki Warty. Trasa Szlaku leży na głównej drodze wodnej prowadzącej ze stolicy Niemiec – Berlina poprzez Gorzów Wlkp do Poznania lub z Gorzowa Wlkp., przez Santok i dalej do krainy Lubuskie Mazury, przez Drawieński Park Narodowy i rzeką Drawą na cztery jeziora w miejscowościach: Dobiegniew, Osiek, Ługi, Chomętowo, Długie.
4. Port rzeczny Drezdenko na Noteci


5. Marina na rzece Noteć w Santoku
zdjęcia promenady - zobacz

6. Marina na Warcie w Gorzowie Wlkp.
Gorzowska Marina usytuowana w urokliwym otoczeniu miasta, dysponuje basenem jachtowym 0,70 ha pozwalając na przebywanie w nim jednorazowo 15 jachtów motorowych.
Bliska odległość do Morza Bałtyckiego oraz bardzo dobry dojazd czyni to miejsce łatwo dostępnym. Sąsiedztwo akwenów wodnych to prawdziwy raj dla miłośników żagli i wioseł, oraz wędkowania. Doskonałe warunki wietrzne Przystani oraz rozbudowywana baza, sprawiły, że Marina Gorzów to godny polecenia Kompleks Hotelowo-Rekreacyjny z Przystanią Jachtową nad rzeką Wartą.
www.marinagorzow.pl

Dodaj na Facebooku
Pin It