Print Friendly, PDF & Email

Lubuskie Mazury - wycieczki rowerowe

I wycieczki rowerowe I szlaki rowerowe I szlaki rowerowe powiatu I

mapa interaktywna z drogami leśnymi i szlakami - zobacz

1. Wycieczka rowerowa do Pałacu Mięrzecin. - lasem, koło jezior przystanek w Ignacówce z obiadem i dalej lasem do Pałacu Mierzęcin

2. Wycieczka rowerowa po okolicznych lasach podziwiając naszą dziewiczą przyrodę, dowiadując się o lesie i zamieszkałych ptakach i leśnych zwierzętach. Wycieczki rowerowe są organizowane w wyjątkowe miejsca, które zaskakują swoim pięknem, których nie znają nawet okoliczni mieszkańcy.

3. Most Pojednania

źródło Gmina Dobiegniew

Most Pojednania - zobacz mapa zdjęcia

Szlak czarny rowerowo-pieszy, do punktu widokowego z wieżą widokową - Most Pojednania

źródło Gmina Dobiegniew. atrakcjelubuskie.pl

Żeby nie jechać drogą z Ługów bez ścieżki rowerowej, można dojechać lasem dojeżdżając do skrzyżowania  GPS 52.9315632,15.6848327 i dalej prosto drogą leśną.

mapa - zobacz

Tak samo można dojechać z Ługów lasem do Plaży Długie.

4. Wstęga Dobiegniewa

To 45 kilometrowy szlak pieszo-rowerowy, który rozpoczyna się na plaży miejskiej nad jeziorem Osiek, czyli około 2 km od Dobiegniewa. Szlak składa się z dwóch części: Pętli Małej (31,1 km) i Pętli Dużej (45 km). Trasa obu pętli jest wspólna na odcinku od plaży nad jez. Osiek do wsi Wołogoszcz i wynosi 21,3 km. Tam dzieli się na dwa szlaki: krótszy, biegnący do wsi Derkacze i z powrotem nad jezioro Osiek, czyli do punktu startowego oraz dłuższy, przez lasy do wsi Radęcin, a stamtąd do wsi Derkacze i następnie na plażę miejską.

 tel. +48 792 77 15 77


Drawieński Park Narodowy

Szlaki kajakowe, szlaki rowerowe, szlaki piesze

otwórz większą mapę

Dodaj na Facebooku
Pin It