Print Friendly, PDF & Email

Lubuskie Mazury - spływy kajakowe

I ogólne informacje I warunki rezerwacji I spływy po jeziorach I spływy po rzekach I

Lubuskie Mazury, to obszar około 100 jezior o powierzchni większej niż 1 hektar liczący łącznie tysiąc hektarów lustra wody co daje szlak żeglugowy na długości ponad 70 km, który po mazurskich szlakach jest najdłuższy w Polsce. Jeziora w okolicy Strzelec Krajeńskich, Ługów, Osieka i Dobiegniewa, tworzą szlak, który ciągnie się od jeziora Lipie, przez jezioro Słowa, dalej przez jezioro Osiek, Mierzęcką Strugę, Jezioro Wielgie, po Drawieński Park Narodowy rzeką Drawą. To także obszar Drawieńskiego Parku Narodowego o pow. 113,4 km² z urokliwą rzeką Drawą (jedną z najczystszych w Polsce) i przyległymi do niej innymi rzekami. Spływy kajakowe oraz szlaki piesze/rowerowe zaskakują przepięknymi, różnorodnymi widokami.

Zaczynając od jeziora Lipie, wykorzystując w ten sposób system kanałów i przesmyków, możliwe będzie dotarcie do rzek: Drawy, następnie - Noteci. Długość wykonanego szlaku wodnego wyniosłaby około 75 kilometrów. Następnie przez rzekę Drawę i Noteć można dopłynąć do Warty i dalej Odrą do Morza Bałtyckiego lub kanałami Hawella do Berlina. Szlak wodny „Lubuskie Mazury” w 2008 roku został zaliczony do produktów markowych województwa lubuskiego.

Lubuskie Mazury, to wiele piaszczystych plaż z WC, prysznicami, dużą wiatą z miejscami do biesiadowania, miejscem na kampery, przyczepy kampingowe i namioty, miejscem na ognisko, placem zabaw dla dzieci, dużym pomostem, wypożyczalnią sprzętu wodnego oraz wieloma innymi dzikimi plażami, które też mają swój urok z uwagi na położenie.

Możliwości spływów kajakowych - Lubuskie Mazury

Plaża Długie - Most Pojednania - Chomętowo - Plaża Ługi - Plaża Osiek - Plaża Dobiegniew - Drawieński Park Narodowy rzeką Drawą - Ku Bałtykowi.

Szlak ma swój początek w Długiem nad jeziorem Lipie. Potem biegnie przesmykiem do Jeziora Słowa wśród leśnych wzgórz. Akwen urzeka przezroczystą wodą o niebieskawym odcieniu, ponieważ jest jeziorem wapiennym. Niektórzy nazywają je nawet Szmaragdowym. Tu podwodne łąki tworzą duże glony ramienice. Legenda mówi, że jezioro powstało w miejscu, gdzie diabeł wydobywał piasek na budowę mostu do jeziora Osiek, zwanego też Chomętowskim. Więc płyniemy przebijając się przez bagniska i uroczyska, przepiękne wodne łąki z nenufarami i grążelami, dosłownie podwodne akwarium. Tutaj również ptaki można obserwować z bliska. Następnie dopływamy do jeziora Osiek i dalej Mierzęcinką do Drawieńskiego Parku Narodowego, potem Notecią, Wartą do Gorzowa Wlkp, do Berlina lub Odrą do Bałtyku.

Osoby chcące skorzystać ze spływu w tygodniu po swojej pracy, mogą zamówić krótszy spływ po jeziorach - spływ nr 1 lub 2 (od godz. 16.00 do 20.00-21.00). Rezerwacja i ustalenia telefonicznie pod:

tel. +48 792 77 15 77

tel. +48 600 806 412 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

zobacz większą mapę spływów kajakowych

Spływy kajakowe jeziorami (jednodniowe, kilkudniowe)

Organizujemy spływy jednodniowe, dwudniowe, trzydniowe, czterodniowe, sześciodniowe, siedmiodniowe - indywidualne lub dla grup, czy firm i instytucji z noclegiem, ogniskiem oraz atrakcjami.

Wędkarze mogą mieć przerwy na wędkowanie, wtenczas będą indywidualne ustalenia co do obiadu i odbioru kajaków czy dowozu na miejsce startu.

 Posiadamy wysokiej klasy kajaki roteko caymann / lekkie wiosła aluminiowe / kapok 

 Spływy kajakowe jednodniowe

Spływy jednodniowe są zakończone ogniskiem oraz w miejscu postoju serwowany jest obiad. Po dopłynięciu do punktu końcowego wszystkie osoby są dowożone do miejsca biwakowego z ogniskiem, gdzie też są zaparkowane Państwa samochody.

Jest też możliwość zabukowania noclegu lub nocleg pod swoim namiotem na polu Campingowym z WC i prysznicami oraz prądem przy piaszczystej plaży z pomostem, a także z wypożyczalnią sprzętu wodnego.

Spływy jednodniowe rozpoczynają się z różnych plaż w zależności od wybranej trasy i tak samo spływy kajakowe.

Spływy kajakowe kilkudniowe

Przy spływach kajakowych kilku dniowych jest możliwość wyboru z noclegiem lub bez.

Po dopłynięciu do punktu końcowego wszystkie osoby są dowożone do miejsca biwakowego z ogniskiem, gdzie też są zaparkowane Państwa samochody.

Każdego dnia spływ zakończony jest ogniskiem oraz w miejscu postoju i noclegu serwowany jest obiad.

Jest możliwość zabukowania noclegu lub nocleg pod swoim namiotem na polu Campingowym z WC i prysznicami oraz prądem przy piaszczystej plaży z pomostem, a także z wypożyczalnią sprzętu wodnego.

Spływy kajakowe kilkudniowe mogą odbywać się każdego dnia lub są przeplatane dniem bez spływu z możliwością odpoczynku w miejscu noclegu na jednej z plaż na polu Kampingowym. Wówczas mają Państwo czas dla siebie lub jest możliwość skorzystania z wycieczki rowerowej albo z wycieczki naszym transportem do Pałacu Mięrzecin.

Wycieczka rowerowa odbywa się po okolicznych lasach podziwiając naszą dziewiczą przyrodę, dowiadując się o lesie i zamieszkałych ptakach i leśnych zwierzętach. Wycieczki rowerowe są organizowane w wyjątkowe miejsca, które zaskakują swoim pięknem, których nie znają nawet okoliczni mieszkańcy.

tel. +48 792 77 15 77

tel. +48 600 806 412 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj na Facebooku
Pin It