Print Friendly, PDF & Email

Lubuskie Mazury - spływy kajakowe

ogólne informacje I warunki rezerwacji I spływy po jeziorach I spływy po rzekach I rezerwacje I

Ogólne informacje

Sprawdź wolne terminy - rezerwuj

Lubuskie Mazury, to obszar ok. 100 jezior o pow. większej niż 1 ha liczący łącznie tysiąc hektarów lustra wody co daje szlak żeglugowy na długości ponad 70 km. Lubuskie Mazury, to także obszar Drawieńskiego Parku Narodowego o pow. 113,4 km², z urokliwą rzeką Drawą i przyległymi do niej innymi rzekami (jedną z najczystszych rzek w Polsce), zaskakującą widokami, z spływami kajakowymi, z licznymi szlakami rowerowymi i pieszymi.

Jeziora w okolicy Strzelec Krajeńskich, Ługów, Osieka i Dobiegniewa, tworzą najdłuższy po jeziorach mazurskich szlak żeglugowy w Polsce, który ciągnie się od jeziora Lipie, przez jezioro Słowa, dalej przez jezioro Osiek, Mierzęcką Strugę, Jezioro Wielgie, po Drawieński Park Narodowy rzeką Drawą.

Wykorzystując w ten sposób system kanałów i przesmyków, możliwe będzie dotarcie do rzek: Drawy, następnie - Noteci. Długość wykonanego szlaku wodnego wyniosłaby około 75 kilometrów. Następnie przez rzekę Drawę i Noteć można będzie dopłynąć do Warty i dalej Odrą do Morza Bałtyckiego lub kanałami Hawella do Berlina. Szlak wodny „Lubuskie Mazury”, w 2008 roku został zaliczony do produktów markowych województwa lubuskiego.

Lubuskie Mazury, to sześć piaszczystych plaż, z WC, prysznicami, dużą wiatą, miejscem na ognisko, plac zabaw dla dzieci, dużym pomostem, wypożyczalnią sprzętu wodnego oraz wieloma innymi plażami, nad pobliskimi mniejszymi jeziorami, które też mają swój urok z uwagi na położenie.

Możliwości spływów kajakowych - Lubuskie Mazury

Plaża Długie - Most Pojednania - Chomętowo - Plaża Ługi - Plaża Osiek - Plaża Dobiegniew - Drawieński Park Narodowy rzeką Drawą - Ku Bałtykowi

Szlak ma swój początek w Długiem nad jeziorem Lipie. Potem biegnie przesmykiem do Jeziora Słowa wśród leśnych wzgórz. Akwen urzeka przezroczystą wodą o niebieskawym odcieniu. A to dlatego, że jest jeziorem wapiennym. Niektórzy nazywają je nawet Szmaragdowym. Tu podwodne łąki tworzą duże glony ramienice. Legenda mówi, że jezioro powstało w miejscu, gdzie diabeł wydobywał piasek na budowę mostu do jeziora Osiek, zwanego też Chomętowskim. Więc płyniemy przebijając się przez bagniska i uroczyska, przepiękne wodne łąki z nenufarami i grążelami, dosłownie podwodne akwarium. Tu ptaki można obserwować z bliska.

Dopływamy do jeziora Osiek i dalej Mierzęcinką do Drawieńskiego Parku Narodowego, potem Notecią, Wartą do Gorzowa Wlkp, do Berlina lub Odrą do Bałtyku.

Posiadamy wysokiej klasy kajaki roteko caymann / lekkie wiosła aluminiowe / kapok

tel. +48 792 77 15 77

tel. +48 600 806 412 

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Spływy kajakowe jeziorami

Organizujemy spływy jednodniowe, dwudniowe, trzydniowe, czterodniowe, sześciodniowe, siedmiodniowe - indywidualne lub dla grup, czy firm i instytucji z noclegiem, ogniskiem oraz atrakcjami.

Wędkarze mogą mieć przerwy na wędkowanie, wtenczas będą indywidualne ustalenia co do obiadu i odbioru kajaków czy dowozu na miejsce startu.

Posiadamy wysokiej klasy kajaki roteko caymann / lekkie wiosła aluminiowe / kapok

Spływy kajakowe jednodniowe

Spływy jednodniowe są zakończone ogniskiem oraz w miejscu postoju serwowany jest obiad. Po dopłynięciu do punktu końcowego wszystkie osoby są dowożone do miejsca biwakowego z ogniskiem, gdzie też są zaparkowane Państwa samochody.

Jest też możliwość zabukowania noclegu lub nocleg pod swoim namiotem na polu Campingowym z WC i prysznicami oraz prądem przy piaszczystej plaży z pomostem, a także z wypożyczalnią sprzętu wodnego.

Spływy jednodniowe rozpoczynają się z różnych plaż w zależności od wybranej trasy i tak samo spływy kajakowe.

Spływy kajakowe kilkudniowe

Przy spływach kajakowych kilku dniowych jest możliwość wyboru z noclegiem lub bez.

Po dopłynięciu do punktu końcowego wszystkie osoby są dowożone do miejsca biwakowego z ogniskiem, gdzie też są zaparkowane Państwa samochody.

Każdego dnia spływ zakończony jest ogniskiem oraz w miejscu postoju i noclegu serwowany jest obiad.

Jest możliwość zabukowania noclegu lub nocleg pod swoim namiotem na polu Campingowym z WC i prysznicami oraz prądem przy piaszczystej plaży z pomostem, a także z wypożyczalnią sprzętu wodnego.

Spływy kajakowe kilkudniowe mogą odbywać się każdego dnia, lub są przeplatane dniem bez spływu z możliwością odpoczynku w miejscu noclegu na jednej z plaż na polu Campingowym. Wtenczas mają Państwo czas dla siebie lub jest możliwość skorzystania z wycieczki rowerowej albo z wycieczki naszym transportem do Pałacu Mięrzecin.

Wycieczka rowerowa odbywa się po okolicznych lasach podziwiając naszą dziewiczą przyrodę, dowiadując się o lesie i zamieszkałych ptakach i leśnych zwierzętach. Wycieczki rowerowe są organizowane w wyjątkowe miejsca, które zaskakują swoim pięknem, których nie znają nawet okoliczni mieszkańcy.

tel. +48 792 77 15 77  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sprawdź wolne terminy - rezerwuj

Dodaj na Facebooku
Pin It